tillage1.jpgtillage2.jpgtillage3.jpgtillage4.jpgtillage5.jpg

Zaproszenie kierownika WPP

Drodzy Pielgrzymi 305 Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej!maxresdefault

W tym roku wyruszy 305 Warszawska Pielgrzymka Piesza z Warszawy na Jasną Górę. Mottem pielgrzymki będą słowa: MARYJA BRAMĄ MIŁOSIERDZIA.

W naszej Ojczyźnie przeżywamy kilka szczególnych wydarzeń, za które pragniemy dziękować Bogu, ale także prosić o błogosławieństwo Boże oraz orędownictwo Matki Bożej.

1050-lecie Chrztu Polski. Dziękujemy Bogu za dar Jego nieskończonego miłosierdzia nad naszą ponad 1050-letnią chrześcijańską tradycją. Chrzest jest wszczepieniem w Chrystusa Paschalnego i zespoleniem naszego losu z misterium Jego śmierci i zmartwychwstania.

Nadzwyczajny Rok Święty – Jubileusz Miłosierdzia. Dziękujemy Bogu za dar miłosierdzia, które jaśnieje w Jezusie Chrystusie. Jezus Chrystus jest obliczem Miłosierdzia Ojca. Wydaje się, że tajemnica wiary chrześcijańskiej znajduje w tym słowie swoją syntezę. Ono stało się żywe, widoczne i osiągnęło swoją pełnię w Jezusie z Nazaret (Papież Franciszek, Bulla Misericordiae vultus).

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Dziękujemy Bogu za dar młodych ludzi oraz pragniemy polecać młodzież, aby nie ulegała fałszywym iluzjom i przelotnym modom, które nie rzadko pozostawiają tragiczną pustkę duchową (Jan Paweł II, 2005).

60-lecie Jasnogórskich Ślubów Narodu. Dziękujemy Bogu za Prymasa Stefana Wyszyńskiego i Akt milenijnego oddania Matce Bożej. Jednocześnie przez wstawiennictwo Matki Bożej, która wyśpiewała w Magnificat: miłosierdzie Jego z pokoleń na pokolenia, pragniemy zawierzać wszystkie intencje Miłosiernemu Bogu.

Proszę o przyjęcie zaproszenia na szlak 305 WPP.

Z wyrazami zaproszenia, pamięci i modlitwy

Kierownik 305 WPP

o. Marek Tomczyk

 

Źródło: http://paulini.com.pl

 

 

Copyright © 2014 by Zakon Braci Mniejszych Kapucynów - Prowincja Warszawska