tillage1.jpgtillage2.jpgtillage3.jpgtillage4.jpgtillage5.jpg

"Totus Tuus" - zaproszenie kierownika 303 WPP

o. Marek Tomczyk

 Drodzy Pątnicy Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej!

 

Przynaglony potrzebą serca, pragnę skierować do Was zaproszenie na tegoroczną 303 Warszawską Pielgrzymkę Pieszą na Jasna Górę, która będzie dziękczynieniem Bogu za kanonizacje Świętego Jana Pawła II.

 

Mottem pielgrzymki są słowa zwierzenia Świętego Jana Pawła II – Totus Tuus (Cały Twój).

 

W naszej pielgrzymce w codzienności odkrywamy, że: wiara i niewiara, zaufanie i podejrzliwość, światło i ciemność, dobro i zło, życie i śmierć sąsiadują i obcują ze sobą. Każda istota ludzka zmuszona jest do zajęcia stanowiska i podjęcia decyzji, którą wersje życia wybrać oraz z której kamery patrzeć na życia. Z naszych wyborów rodzą się konsekwencje i skutki w życiu.

 

List do Hebrajczyków, głosi pochwałę wiary przodków, szczególnie Abrahama.  Przez wiarę ten, którego nazywano Abrahamem, usłuchał wezwania Bożego, by wyruszyć do ziemi, którą miał objąć. Wyszedł nie wiedząc, dokąd idzie (Hbr 11,8). Przez wiarę żył jak cudzoziemiec i pielgrzym w świecie, w którym dominował nieurodzaj na obrońców wiary.

 

Dziewica Maryja w sposób najdoskonalszy urzeczywistnia postawę wiary. Elżbieta pozdrawia Ją: Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnia się słowa powiedziane Ci od Pana (Łk 1,37). Maryja podpisuje się pod propozycja Boga in blanco, nie znając w szczegółach wydarzeń, na wszystkie mówi Bogu Fiat.

 

Zapewne wielu z Was będzie miało wiele propozycji na czas wakacji. Pragnę Was zaprosić na pielgrzymi szlak, abyśmy wspólnie umacniali się w wierze. Jest to wydarzenie wiele wymagające od człowieka i domaga się samozaparcia oraz podjęcia odważnej decyzji. Niemniej jednak ośmielam się Was zaprosić w wielki świat jak mawiał L. Tołstoj patrząc na pielgrzymów. Inni proponują łatwe drogi, szlaki na skróty przez życie, budują obwodnice, aby uciekać od problemów, natomiast pielgrzymka uczy nas poznawać realizm życia i zawierzać Bogu jak Maryja.

 

Z wyrazami zaproszenia, pamięci i modlitwy z serca błogosławię +

Kierownik 303 WPP

O Marek Tomczyk

 

Źródło: www.paulini.com.pl

 

Copyright © 2014 by Zakon Braci Mniejszych Kapucynów - Prowincja Warszawska